top of page

Woda Pragnienie PRZEPŁYW

Dziś dzień na LANIE WODY (lany poniedziałek!) To ja proponuję takie ujęcie tematu: WODA i PRZEPŁYW. 💦💧💦

WODA to żywioł w energii Kobiecego. Przepływ. Rzeka Życia.

Łagodny i groźny jednocześnie. Woda w jeziorze i woda w fali tsunami… to ta sama woda, która jest w nas.

Czym ją wysycamy – miłością do siebie czy słowami krytyki? Co słyszy od Ciebie woda w Tobie?

Popatrz w sobie, jak się ma woda, gdy wylewa się z kranu, po przejściu całej drogi przez rury? Gdy gotujesz ją na gazie - a kiedy w czajniku elektrycznym?

Jak się ma w szklanym naczyniu a jak w plastikowej butelce? Myślisz, że tego nie da się odczuć, zobaczyć?

Medytować, trenować uważność oraz wglądy można nawet...

podczas parzenia herbaty

Woda jest żywą istotą – tak możesz na nią spojrzeć – i może nas wspierać, ale może także być nieprzychylna, odmówić współpracy. Tak jak my to robimy, gdy ktoś nas nadużywa bez słowa „proszę” czy „dziękuję”.

💦💧💦

Dla naszego zdrowia i prawidłowego nawodnienia, ma wpływ nasz wewnętrzny szacunek do Wody. A przy okazji – taki wpływ ma również dobre nastawienie do Kobiecego i zgoda na swoją mamę – taką jaką była i jest. Zgoda na mamę i Kobiece w nas i naszej Rodzinie przekłada się na prawidłowe odczuwanie pragnienia i tego fizycznego i tego na innym poziomie, gdy potrafimy czegoś w życiu pragnąć (i spełniać).

Ten zmysł sprawnie funkcjonuje, gdy mamy zgodę na swoją mamę. Ktoś, kto odwraca się od mamy, może pić i pić zalecane ilości wody, a i tak może mieć problem z prawidłowym nawodnieniem. Jego organizm będzie „odrzucał wodę”, wybierając wysuszenie niż kontakt z wodą – tak jak unika się spotkania z tym, co było trudnego w relacji z mamą. 💦💧💦 Praktykować szacunek do wody i poprawę jakości swoich pragnień, możesz za każdym razem, gdy sięgasz po wodę: poczuj w sobie i wypowiedz zdanie „dziękuję mamo, że mogę zaspokoić swoje pragnienie, tą wodą!”

Kiedy nie przechodzi przez gardło to dziękuję do mamy, lub pojawiają się emocje - może jesteś gotowa przepracować to Ci blokuje pełen dostęp do swojej siły życiowej płynącej od mamy. Ewentualne trudności w nawodnieniu ciała, to zapewne jeden z aspektów, gdzie ta dysharmonia jest obecna w Twoim życiu. Ja jestem gotowa Cię w tym wesprzeć.

💦💧💦 A na koniec załączam 15 minutową muzykę do medytacji, z szumem wody w tle. Możesz jej posłuchać i zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie. Pozwolić, by wraz z nią odeszło to, co powinnaś już puścić do przeszłości, co się skończyło, dopełniło. W szumie wody, brodząc w niej po kostki, a może po kolana, poczuj ten przepływ od Kobiet, z których pochodzisz.

Zapraszam Cię do praktyki

15 Minut Muzyka do medytacji/ youtube

Odczuwanie PRZEPŁYWU

Poświęć chwilę na poczucie więzi lub braku więzi z rodzicami. Nie zajmuj się opowieścią, którą od nich masz, po prostu poczuj wasz związek i to, jak wpływa na twoje ciało.

Wyobraź sobie swoich biologicznych rodziców stojących przed tobą. Jeżeli nigdy ich nie spotkałaś, albo nie potrafisz ich sobie wizualizować, poczuj ich obecność. Pozostań z tym obrazem i zadaj sobie pytania:

❤️ Czy ich przyjmuję czy odtrącam? ❤️ Czy czuję że oni mnie przyjmują? ❤️ Czy doświadczam każdego z nich inaczej? ❤️ Czy kiedy sobie ich wyobrażam, moje ciało jest rozluźnione czy spięte? ❤️ Jeżeli siła życiowa popłynęłaby od nich do mnie, ile z niej by do mnie dotarło? 5%, 25%, 50%, 75%? A może 100%?

Dobrego dnia! Małgorzata IRI Jakubowska Ustawienia Systemowe - Życie po traumie

Jest to praktyka zaczerpnięta z książki

„Nie zaczęło się od Ciebie”. Autor Mark Wolynn

IMG_0840_edited.jpg
bottom of page