top of page

Strach, który nie jest taki straszny

a co jeśli... STRACH MA WIELKIE OCZY? Boimy się ustawień systemowych, terapii, przyznania się do prawdziwej sytuacji i emocji. Boimy się otworzyć przed innymi ludźmi. Boimy się problemu, który pojawia się w życiu i - zamiast się sprawą zająć - wyolbrzymiamy jej wpływ i znaczenie. A myśl i przekonanie mają ogromną siłę twórczą - w tym stanie wzmacniamy "dramat" i osłabiamy swoje umiejętności radzenia sobie z wyzwaniem. A uzdrowienie często wymaga, byśmy przełamali dotychczasowy schemat.

Odważysz się zatrzymać i spojrzeć?

Funkcjonujemy w dwóch stanach: przetrwania lub w twórczym. Strach jest jednym z tych aspektów, który trzyma nas "zamknięciu". Zazwyczaj za lękiem, strachem, niepokojem stoją ważne i mocne wydarzenia z historii naszej rodziny, które współdzielimy z nimi. Współdzielimy, aby mogły znaleźć swoje zakończenie w naszych przeżyciach i postawie. To my jesteśmy wyposażeni przez Ród tak, by nam się ta transformacja udała. My mamy zebrać się na odwagę i... zobaczyć, co stoi za strachem. Z czego jesteśmy. Jaką drogą przepływa do nas życie, lekkość, miłość, spełnienie, pieniądze, radość - nasze rodowe zasoby.

Więc jeśli zaczynasz odczuwać strach przed pewna sytuacją, rozmową, sprawą.... Usiądź sobie ze swoim STRACHEM. Pogadaj z nim, jak z przyjacielem, który pokazuje Ci drogę uzdrowienia. Prowadzi do rozwiązania, którego być może nie brałaś dotąd pod uwagę. Popatrz razem z nim. Kogo przyprowadził? Na co patrzy? Popatrz wraz z nim. Oddychaj i rób przestrzeń na odczucia i emocje. Niech przepłyną jak chmury na niebie. Przypomnij sobie, że czasami ten strach, to towarzysz znany Ci od dziecka. Kiedy byłeś Małym Człowiekiem sprawy dorosłych - ich emocje i uwikłania - wydawały się straszne. Jak potwór, który zagraża życiu - wielki, niczym drapieżny dinozaur. Kiedy jednak dzisiaj, jako dorosła osoba, podejdziesz bliżej do Strachu, powstrzymasz odruch ucieczki, popatrzysz Strachowi w oczy, zobaczysz jak ten Strach MALEJE! Potwór zamienia się w pluszaka, który wydawał się otworem mieszkającym pod łóżkiem. Problem staje się jedną ze spraw do rozwiązania... Kiedy uciekasz - STRACH przeraża, a "problem" depcze Ci po piętach i przytłacza. Gdy się odważysz zatrzymać i spojrzeć - wszystko zaczyna sprzyjać Twemu uzdrowieniu. Życie z natury rzeczy jest nam życzliwe. Strach jest częścią ŻYCIA. Pozwól sobie pomóc. Odzyskaj SPOKÓJ. Poczuj ULGĘ IRI Małgorzata IRI Jakubowska - Ustawienia Systemowe - Życie po traumie Terapeutka Ustawień Systemowych indywidualna terapia TRANSFORMUJĄCA +48 798 698 888コメント


IMG_0840_edited.jpg
bottom of page