top of page

5 pytań, po których rozpoznasz, jakie odbicie widzisz w lustrze relacji

A co, jeśli… jesteśmy dla siebie lustrami? czy zawsze inni ludzie pokazują dokładnie to, co jest we mnie? Otóż - NIE! Zadaj sobie te pięć pytań, by rozpoznać jaką wskazówkę dla Ciebie i informację o Tobie niesie LUSTRO relacji.


Nieustająco nadajemy i odbieramy wibracje innych i - w zależności od naszego poziomu przebudzenia i świadomości – reagujemy na nie swoimi nieprzeżytymi emocjami lub odpowiadamy z poziomu dorosłego, nie wikłającego się w traumy innych.


To w jakich przekonaniach i nawykach tkwimy, nie zawsze nam służy. Potrzebujemy zmiany i uzdrowienia, ale nie możemy dostrzec swojego schematu lub… nie podejmujemy ryzyka i wysiłku, by go zmienić.


I lustro relacji z drugim człowiekiem jest doskonałą, choć nie zawsze przyjemną wskazówką, czego potrzebujesz. W tym wpisie znajdziesz 5 pytań, które pomogą Ci rozpoznać, jaką wskazówkę niesie dla Ciebie odbicie w LUSTRZE relacji z innymi ludźmi.


Co teraz widzisz w odbiciu LUSTRA relacji?

Przyjrzyj się jak Cię traktują inni ludzie, Ci bliscy i dalsi, a nawet zupełnie obcy. Zrób przegląd relacji z ostatnich 2-3 tygodni. Co tam się powtarza? Co Ci doskwiera? Co Cię cieszy i uspokaja?

Znajdź w relacjach pewien element wspólny.

Co teraz nim jest? Życzliwość, współpraca, przyjazne uczuci czy raczej poczucie odrzucenia, umniejszania, zdrada, niewolenie (zawłaszczanie, zazdrość)? Nie usprawiedliwiaj siebie i nie tuszuj faktów. Bądź uważny i otwarty na to, jak jest.

No dobrze, już widzę, ale…


Co właściwie odbija LUSTRO relacji?

Nie zawsze podoba nam się to co widzimy w innych. A jednak bardzo często dopiero jakaś przykra, zaskakująca sytuacja, jest w stanie nas zatrzymać i niejako zmusić do przyjrzenia się sobie. Co do zasady - jesteśmy połączeni, dzięki czemu wzajemnie sobie pomagamy wracać do poczucia bycia kompletnym, wartościowym człowiekiem, by móc dalej tworzyć piękne, bo harmonijne relacje i nadawać życiu nowy kierunek.

Podoba mi się sposób, w jaki ideę lustra relacji ujął Gregg Bradem w książce „Boska Matryca”. Sprawdź jaką informację teraz niesie dla Ciebie odbicie w lustrze relacji?


Zadaj sobie te pytania:


Czy ci ludzie ukazują mnie w tym momencie?

Widzę w innych to, czego nie widzę w sobie np. agresja (ja jestem spokojna, a oni ciągle podnoszą głos lub warczą). Możesz mieć możliwość, by zdać sobie sprawę z części siebie, z którymi utraciłeś kontakt (np. wyparta złość, z którą już nie mam kontaktu, nie umiem zauważyć i zareagować, kiedy zaczynam się złościć). Tu często odnajdziemy swój „deficyt” – brak, który nosimy w sobie od dzieciństwa, często oparty na doświadczaniu lęku odrzucenia, braku bezpieczeństwa czy poczucia niskiej wartości. Odbicie w lustrze relacji jest informacją, że jesteś już gotowy wyjść z „zatrzaśnięcia” z lęków, uwikłań i skutków traum z dzieciństwa.


Czy widzę w ludziach to, co osądzam?

Widzę siebie, ale nie mam zgody na pewne zachowania u innych osobach. Osądzam: jak ktoś może tak zdradzić kochaną osobę? Jak można tak oszukać kogoś, kto zaufał? Itp. Tu możesz znaleźć m.in. swoje osądy wobec rodziców z okresu dzieciństwa i to ten schemat, pokażą Ci inne osoby.

Czy ci ludzie pokazują mi to, co w sobie zdradziłem lub straciłem?

Czasami ktoś nas szczególnie pociąga, jesteśmy w niezwykły sposób zafascynowani i przyciągani przez pewne, nawet przypadkowo spotkane osoby. Być może widzisz swoją tęsknotę za utraconymi częściami siebie. To może być pogodny stan ducha , wolność decydowania o sobie, otwarte i swobodne wyrażanie siebie, delikatność, stanowczość. To czego szukasz u innych, może czekać w Tobie na ponowne odkrycie…


Czy widzę odbicie ciemnej strony własnej Duszy?

Może przez życie idziesz na wyrachowaniu, idziesz na kompromisy lub decydujesz się na zmianę dopiero, gdy wydaje Ci się, że masz gwarancję uzyskania tego, do czego dążysz. Przykład: jest Ci źle w danej pracy, i wiesz, że nie zarabiasz adekwatnie do swoich umiejętności, ale nie zaryzykujesz i nie odejdziesz, by poszukać czegoś bardziej odpowiedniego. Chyba, że „pojawi się” nowa oferta pracy. Bywa, że to niespodziewane zwolnienie z pracy obudzi Cię do stanięcia za sobą. W związku mogłoby to wyglądać tak: zostawisz męża i złożysz wniosek o rozwód, dopiero, gdy na horyzoncie pojawi się inny mężczyzna, z którym masz nadzieję, na zdecydowanie lepszy seks i związek. Lustro może Ci pokazać, że już wcześniej unikałaś podjęcia decyzji i pozostawałaś przy mężu, choć uczucie dawno wygasło i oddaliłaś się od niego. Jak lustro może pokazać Ci tę ciemną stronę duszy? Nowy partner po jakimś czasie zostawi Cię twierdząc, że to jednak nie to lub wyjedzie i Cię zostawi, bo w pracy dostanie nowe intratne zlecenie w innym kraju.


Czy w tych ludziach widzę największy akt swojego współczucia?

Kiedy słyszymy lub towarzyszymy komuś w jego trudnych przeżyciach i wywołuje to wiele emocji, poruszenia i współczucia, warto sprawdzić czy Ci ludzie nie są odbiciem tego, co w nas potrzebuje pomocy, wsparcia lub zaopiekowania. Czy potrafisz okazać to współczucie sobie i swoim częściom? Czasami łatwiej nam być życzliwym wobec kogoś innego, niż wobec siebie…


Jeśli masz już odrobinę wprawy w słuchaniu wewnętrznego głosu i podpowiedzi intuicji, usłyszysz odpowiedź, rozpoznasz, z którym odbiciem się spotykasz. A kiedy już widzisz i nazywasz to, co wymaga zmiany, znajdziesz właściwy sposób, by zmienić swój schemat.


ŚWIADOMOŚĆ UZDRAWIA

Nazywam się Małgorzata IRI Jakubowska, jestem Terapeutą Ustawień Systemowych w MADARY AM i Klinika89, Wykładam na Uczelni Świadomego Terapeuty 38 aspekty uzdrawiania w przestrzeniach duchowych.

Prowadzę holistyczne, TRANSFORMUJĄCE warsztaty oraz sesje indywidualne, stacjonarnie i online. Od lat pomagam tworzyć piękne relacje, również te z samym sobą. Jeśli potrzebujesz wsparcia, by transformować swoje schematy – zadzwoń lub napisz SMS:

+48 798 698 888 | madaryam@madaryam.pl


„Kiedy JA mam się dobrze ze sobą – to Rzeczywistość odbija w swoim lustrze dobrostan!” IRI

Comments


IMG_0840_edited.jpg
bottom of page