top of page

Popatrz na siebie oczami PARTNERA. Z czego powstaje obraz partnera jaki noszę w sobie?

A co jeśli…. Jakość partnera wynika ze mnie? Zapamiętaj jedną ważną rzecz: jakość Partnera/ Partnerki przy Tobie, jego brak, lub nieudane próby stworzenia dłuższego związku, w znacznym stopniu są odbiciem Twojego stanu. Zatem jeśli chcesz zmienić odbicie – zmień obraz! Jak się za to zabrać?

Na nasz „stan partnerski” jest plastyczny i śmiało możesz go kształtować. Sprawdzaj jakość swojej przestrzeni związków i zdolności do tworzenia spełnionych związków dla obojga. Pamiętaj, że to informacja adekwatna na dany moment, a nie prawda uniwersalna, z którą nic nie można zrobić.

Co się składa na ten nasz uwewnętrzniony „stan partnerski”? To m.in.:

1. Związki w rodzinie i rodzie i linia związków, które odtwarzamy-dopełniamy w swoim życiu 2. Relacje z dzieciństwa – szczególnie nieuzdrowione traumy z dzieciństwa 3. Wcześniejsze miłości i relacje z ex – niedomknięte sprawy i gwałtowne emocje, jakie towarzyszą naszym wspomnieniom czy spotkaniom z byłymi partnerami, Ich żywa obecność w naszym obecnym życiu też może świadczyć o otwartych drzwiach do przeszłości. 4. To jakie wnioski i przekonania wynieśliśmy z wcześniejszych relacji. Generalizowanie typu: ja nie mam szczęścia w miłości, albo: zawsze przyciągam takich samych facetów, znacząco utrudniają wejście w nową jakość relacji partnerskiej i ściągają Cię w odtwarzanie znanych już z przeszłości schematów. Znamy sobą związki i romanse z historii naszej rodziny. Ilu tam ludzi tyle odcieni związków. W danym momencie, możemy poza świadomie zacząć powtarzać pewne zachowania, emocje, np. wybierając niedostępnego partnera, czy doświadczając zdrady lub osamotnienia. Rozpoznaj dynamikę, którą obecnie odzwierciedlasz, transformuj energie, wyjdź z uwikłań i ukrytych lojalności wobec dramatów miłosnych będących udziałem Twoich Przodków. Zyskaj dostęp do możliwości, które tamtym osobom nie były dane. A Tobie – TAK. Odkryj deficyt lub tęsknotę i nadzieję, które przenosisz na dorosłe relacje. Szukanie w związku stabilizacji i bezpieczeństwa, stapianie się z partnerem czy oczekiwanie, że partner zajmie się naszymi emocjami, to poza świadome oczekiwania wobec mamy lub taty. W takiej sytuacji partner uwikła się i prędzej czy później odzwierciedli Ci to zachowanie rodziców, które stworzyło deficyt. Po to, byś odróżniła rodziców od dorosłych relacji i mogła uwolnić się z dziecięcych schematów. Otoczenie życzliwością swojej dziecięcej części, pomaga wejść w dorosły sposób wyrażania miłości i potrzeb seksualnych. Noszenie urazy, wywyższanie się wobec ex partnera/ partnerki walka i żywa niechęć do byłego męża/ żony czy odcinanie od poprzednich związków to gwarancja powtórki. To co nie domknięte będzie szukało sposobności na dokończenie, czyli zrównoważenie się w Tobie. Powtórzysz te trudności w nowym związku i poza świadomie wybierzesz partnera, który będzie Ci do tej układanki pasował. Każda Twoja zmiana i potocznie mówiąc „przepracowanie” trudności, uwalnia Twoje potencjały na spełnienie w związku i udane pożycie seksu@lne. A oto jak możesz sprawdzić swój obecny stan „partnerski”:

 

Praca własna: popatrz na siebie oczami partnera! Na warsztacie #dojrzałamiłość zrobiliśmy z uczestnikami taką pracę, która świetnie otworzyła pole do dalszej pracy w przestrzeni związków. Proponuję Ci krótką pracę, po której możesz uzyskać wgląd nad czym warto popracować w sobie, by poprawić jakość w związku lub zwiększyć szansę na przyciągnięcie partnera w nowej jakości (niż dotąd! ;-))

Potrzebujesz 2-c h reprezentantów. Weź dwie kartki, i napisz na nich: 1. JA (imię nazwisko) 2. Partner (to archetyp partnera/ partnerki, którym teraz wibrujesz;

Wykonaj ćwiczenie oddechowe, które wzmocni Twoją koncentrację np. kilka oddechów z liczeniem do 5-u). Teraz połóż kartki na podłodze; reprezentanci niech będą naprzeciw siebie. Wejdź w reprezentację: stań na kartce opisanej „partner”. W ciszy i bez żadnych oczekiwań co do rezultatu, pozwól na odczucia i wgląd płynące z tego miejsca. Zwróć uwagę na to jak się masz (w myśli, odczuciu i emocji) w tym miejscu. Popatrz z tego miejsca na siebie. To co zauważysz wykorzystaj jako bezcenną wskazówkę, co wzmocnić a co transformować w sobie, by móc tworzyć

 

Podczas pracy własnej mogą się uwalniać emocje, które latami nosiłaś w sobie. Jeśli czujesz, że nie chcesz z tym pozostać sama lub potrzebujesz wzmocnienia i bezpiecznej przestrzeni, by się otworzyć, skorzystaj z wsparcia. Temu służy praca na warsztacie Ustawień Systemowych lub podczas jednej z form indywidualnych sesji transformujących – stacjonarnie lub online. Dobrego dnia!

Małgorzata IRI Jakubowska Terapeutka Ustawień Systemowych


Comments


IMG_0840_edited.jpg
bottom of page