top of page

Męskie-Kobiece. Potrzebujemy obu jakości

RÓŻOWO-NIEBIESKI. Potrzebujemy siebie nawzajemW partnerstwie też pracują zasady przepływu energii, twórcza zasada. Bert Hellinger, twórca metody Ustawienia Systemowe, nazywał je "porządkami miłości". Nieznajomość prawa nie tylko nie usprawiedliwia, ale jeszcze potrafi działać na naszą szkodę. Najprościej mówiąc - niezależność rozumiana jako "nie potrzebuję mężczyzny lub nie chcę być zależna/ brać od mężczyzny" tworzy samotność bez partnera ale i przy partnerze (wprowadza energetyczny dystans z Twojej strony i nie pozwalasz mu się zbliżyć z miłością. Zapewne jednocześnie tęsknisz za bliskością i masz do niego o ten dystans żal w głębi serca?.


Może więc warto poznać zasady-porządki i jeśli trzeba, pracować nad zmianą matrycy relacji, by bliskość, namiętność i równość w różnorodności była dla nas możliwa.

„Do porządku miłości między mężczyzną a kobietą należy w pierwszej kolejności to, że mężczyzna uznaje, iż brakuje mu kobiety i że sam z siebie nie jest w stanie osiągnąć tego, co ma kobieta. I aby kobieta przyznała, że brakuje jej mężczyzny oraz że sama z siebie nie jest w stanie osiągnąć tego, co ma mężczyzna. Wtedy dopiero przeżywają oni siebie wzajemnie jako tych, którzy są niekompletni i są w stanie to także przyznać.
Kiedy mężczyzna przyzna, że potrzebuje kobiety i dopiero dzięki niej stanie się mężczyzną i kiedy kobieta przyzna, że dopiero dzięki mężczyźnie staje się kobietą, wtedy łączą się oni ze sobą poprzez wzajemną potrzebę. Dokładnie wtedy, kiedy obydwoje zgodzą się na taki stan rzeczy. Wtedy mężczyzna otrzymuje od kobiety w darze jej kobiecość, a kobieta dostaje w darze od mężczyzny jego męskość.
Teraz wyobraźcie sobie, że mężczyzna sam rozwija w sobie to, co kobiece, a kobieta w sobie to, co męskie, co przecież tak wielu uznaje za obraz ideału, i obydwoje chcą się połączyć. Jak głęboką relację są w stanie ze sobą nawiązać? W gruncie rzeczy już siebie nie potrzebują. Kiedy jednak on rezygnuje z tego, co w nim kobiece, a ona z tego co w niej samej męskie, wtedy znów będą siebie potrzebować, a ta potrzeba utrzyma ich razem ze sobą.” Bert Hellinger

I naprawdę rzeczą wtórną jest kto nosi różowy a kto niebieski. Ten komu w tym kolorze do twarzy i do Duszy


Małgorzata IRI Jakubowska - Ustawienia Systemowe - Życie po traumie

+48 798 698 888

irijakubowska@madaryam.pl

コメント


IMG_0840_edited.jpg
bottom of page