top of page

Praktyka kontaktu ze swoim wyższym JA

Jak to widzisz? Jasnowidzenie się ma albo nie? I nic się nie da z tym zrobić? Nie do końca. Jasnowidzenie wymaga codziennej praktyki. Nawet największy talent potrzebuje regularnego używania, podnoszenia techniki opanowania danej umiejętności. W energii coś, co powtarzamy regularnie wzmacnia się: odczucia, przepływ, siła działania, kontakt z wyższym JA, posługiwanie się Intuicją. Potrzebna jest cierpliwość, regularność i wytrwałość. A wcześniej – wyraźna intencja, decyzja, inspiracja, która utrzyma na wybranym kursie, kiedy spadnie Ci motywacja. Rozwój swoich predyspozycji z nastawieniem na wynik i nieustannym śledzeniem postępów, obniża jakość rezultatu i opóźnia postępy. Inna rzecz – każdy ma swoją drogę, więc trzeba sobie też odpuścić jakiekolwiek porównywanie się z innymi. I ocenianie innych, gdyby Tobie jednak szło dużo szybciej niż pozostałym „uczniom” ;-)


Możemy mieć wymówki, że chętnie, ale… czasu dla siebie nam brak. Możliwe.

Tylko… zastanów się, co to za ruch (dynamika), w którym czasu na siebie, i na to co uważasz za WAŻNE, nie jesteś w stanie wygospodarować? Co to za zniewolenie?


Nawet najbardziej zabiegana osoba, jest w stanie przeznaczyć część swojej „dziennej dawki uważności” na praktykę koncentracji świadomej uwagi i uplastycznianie wyobraźni.


Niektóre ćwiczenia można robić podczas codziennych zadań i w trakcie domowych aktywności, np. podczas sprzątania. Jeśli więc już na początku masz problem, zanim zaczniesz codzienny duchowy trening, pracuj z uwikłaniem skutkującym zniewalaniem się, nadużywaniem lub zaniedbywaniem.


O determinację i inspirację do rozwoju osobistego i duchowego musisz zadbać sam – nikt i nic tego za Ciebie nie zrobi. Jednak po podpowiedzi, w jaki sposób wzmacniać swoje aspekty, możesz sięgać na zewnątrz i szukać ich w książkach, filmach czy na kursach rozwoju Świadomości.


Dziś chcę się z tobą podzielić i jednocześnie pokazać książkę, która może być taką inspiracją dla Ciebie. W książce „Piąty wymiar. Jak aktywować ósmą czakrę i korzystać z uzdrawiającej energii wibracyjnej” jej autorką Maureen J.St. Germain umieściła PRAKTYKĘ WYŻSZEGO JA, którą możesz zastosować, by nabrać zaufania do kontaktu z własnym wyższym JA i potem, poprzez praktykowanie, zamieć zaufanie na wiedzę.


Podejmij wyzwanie i daj znać w komentarzu, jakie są Twoje doświadczenia tej praktyki.


PRAKTYKA WYŻSZEGO JA | autorka Maureen J.St. Germain | więcej znajdziesz w książce autorki: „Piąty wymiar”

W tej praktyce będziesz zadawał pytania twojemu Wyższemu Ja, trzymając się poniższych siedmiu zasad przez określony czas, który idealnie powinien trwać przynajmniej sześć tygodni. Zacznij od medytacji serca, zapytaj, jakie symbole lub sygnały od twojego Wyższego Ja będą oznaczały "tak", „nie", a jakie będą neutralne.


1. Wybierz ramy czasowe. To jest twój okres praktyki. Nie powinien trwać mniej niż czterdzieści pięć dni. Może być dłużej. Wybierz końcową datę tego okresu. Jeśli dziś jest 1 czerwca, to 15 lipca jest koniec twojego okresu praktyki.


2. Zadawaj tylko pytania zamknięte, żadnych otwartych.


3. Zadawaj nieważne, nieznaczące pytania; takie, o odpowiedź na które nie dbasz, jak: Czy powinienem pojechać do pracy tą drogą?" lub „Czy powinienem założyć czerwoną koszulę?". Jeśli pytasz o to, w co się ubrać, zadawaj nowe pytania, aż usłyszysz tak". Zadawaj nieważne pytania w ciągu dnia trzydzieści do pięćdziesięciu razy.


4. Zawsze stosuj się do odpowiedzi, które otrzymasz. Bez wyjątku. To po to, aby okres praktyki był jasny. Po okresie praktyki możesz zdecydować, że nie chcesz słuchać swojego Wyższego Ja, to jest w porządku - ale prawdopodobnie będziesz tego żałował.


5. Nie zadawaj ważnych pytań. Jeśli zupełnie nie możesz przesunąć zadania konkretnego pytania na termin po upływie czterdziestu pięciu dni, to zrób wyjątek. Niech te wyjątki będą rzadkie.


6. Nie zadawaj predykcyjnych pytań, takich jak: Czy zmieni się światło, nim dojadę?" lub „Czy w ciągu następnych kilku minut zadzwoni telefon?". Tego typu pytania zapraszają ego, by śledziło twoje postępy. Jeżeli śledzisz swoje postępy, to wciąż interesuje cię wynik. (Zobacz zasadę 3).


7. W czasie praktyki nie używaj żadnych form przepowiadania przyszłości, nie stosuj kinezjologii, testowania mięśni, testowania palców, kart ani wahadełek. Wróżenie ma swoje miejsce i może być użyteczne, ale nie podczas okresu praktyki. Jeśli jesteś terapeutą i stosujesz te metody u swoich pacjentów, ogranicz ich stosowanie do tej właśnie praktyki. Jeśli chodzi o ciebie, w okresie praktyki pytaj tylko swoje Wyższe Ja.”artkuł spisany przez Małgorzata IRI Jakubowska z inspiracji i dla Adam Muzyka | Uczelnia Świadomego Terapeuty 38 cykl "jak to widzisz?"

_____


Adam Muzyka

twórca i prowadzący kurs podnoszący kompetencje zawodowe JASNOWIDZENIE 5xAM (jasnowidzenie jasnosłyszenie jasnowiedzenie jasnorozpoznawanie jasnoodczuwanie)

Założyciel i właściciel MADARY AM

Współzałożyciel Uczelni Świadomego Terapeuty 38 oraz Kliniki 89

Terapeuta Ustawień Systemowych AM

Bioenergoterapeuta Naturopata

Instruktor Pedagogiczny Praktycznej Nauki Zawodu


Więcej informacji o kursach, warsztatach i konsultacjach znajdziesz na stronie internetowej MADARY AM www.madaryam.pl

Comments


IMG_0840_edited.jpg
bottom of page